понеділок, 26 травня 2025 р.

Про творчу зустріч «Письмова взаємодія на уроках словесності: орієнтири для оцінювання у 5-6 та 7 класах НУШ»

 






23 травня 2025 року у Тернопільському ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбулася творча зустріч «Письмова взаємодія на уроках словесності: орієнтири для оцінювання у 5-6 та 7 класах», учасниками якої стали більше сімдесяти учителів-словесників ЗЗСО області та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників. До участі у заході також було запрошено педагогів закладів освіти Тернопільської області – учасників інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Кондирєва М. Презентація.

неділя, 18 травня 2025 р.

Про семінар «Практичний інтенсив: оцінювання результатів навчання учнів з української мови в НУШ»

 







16 травня 2025 року у Тернопільському ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбувся семінар «Практичний інтенсив: оцінювання результатів навчання учнів з української мови в НУШ»,  учасниками якого стали майже сто учителів-словесників ЗЗСО області та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників. До участі у заході також було запрошено педагогів закладів освіти Тернопільської області – учасників інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Кондирєва М. Презентація

четвер, 8 травня 2025 р.

Про заходи МОН України з підготовки педагічних працівників ЗЗСО до упровадження з 01.09.2025 Нової української школи у 8 класх

 








Ніколи не будеш знати достатньо, якщо

не будеш знати більш ніж достатньо

(Вільям Блейк, англійський поет)


У межах заходів ЮНЕСКО з підтримки професійного розвитку вчителів в Україні за фінансової підтримки Global Partnership for Education (GPE) громадська спілка «ОСВІТОРІЯ» у співпраці з Міністерством освіти і науки України реалізувала низку заходів з підготовки педагічних працівників закладів загальної середньої освіти до упровадження 2025 року Нової української школи у 7 – 9 класах, а саме:

-                     у рамках теоретичної підготовки тренерів на сайті «Університет ОСВІТОРІЇ» розміщено навчальні матеріали (по 15 відео, тез лекцій, тестів, а також анкети, підсумкові тести, практичні завдання) загального онлайн-курсу  та галузевого онлайн-курсу «Майстерклас: навчання для тренерів НУШ у 7-9 класах» (січень – квітень 2025 року);

- з метою практичної підготовки тренерів у м. Києві проведено триденне навчання (квітень 2025 року) за участі ШИЯНА Романа, ЗАВАЛЬНОГО Максима, ГАЙДУЧЕНКА Юрія, учасників команди підтримки реформ МОН України, авторів / співавторів ДСБСО, модельних навчальних програм і підручників, творчих учителів;

- підготовлено для тренерів два методичні посібники з навчальними матеріалами та робочий зошит;

- створено у фейсбук професійну спільноту тренерів, де розміщено матеріали вебінарів, дописи, консультації (https://www.facebook.com/groups/1281265513003762?locale=ru_RU).

У рамках безперервного професійного розвитку як професійної компетентності (профстандарт учителя) учитель має демонструвати здатності визначати умови та ресурси професійного розвитку впродовж життя, взаємодіяти з іншими вчителями на засадах партнерства та підтримки (у рамках наставництва, супервізії, інтервізії тощо), що передбачає  певні знання, які постійно оновлюються, та уміння. А задля цього, однозначно, потрібно вчитися!!!


понеділок, 5 травня 2025 р.

Порція натхнення та користностей від ОСВІТОРІЇ


Квітень добіг кінця, і це означає лише одне: попереду фінішна пряма — останній місяць навчального року. Цей період завжди найінтенсивніший, але має вистачити сил, ресурсів і наснаги дійти до неї. А ОСВІТОРІЯ прагне підтримати, надихнути й підкинути ідей (дивитися ТУТ).

Нехай травень буде не лише про звіти й підсумки, а й про маленькі радості та внутрішні перемоги.

Корисні матеріали ●

📗 Найкращі практики в класі: 7 інструментів сучасного вчителя
📗 Чому НУШ у початковій школі потребує перезавантаження?
📗 Коли повернеться ЗНО і що нового в НМТ 2025? Ексклюзивне інтерв’ю Тетяни Вакуленко
📗 Наукові пригоди та віртуальні мандрівки: як повернути дітям жагу до навчання?
📗 Держстандарт початкової освіти — які нововведення?

Більше матеріалів