вівторок, 15 лютого 2022 р.

Про вебінар «Навчально-методичний супровід учителів в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти: особливості упровадження в Новій українській школі (5 клас)» за участі учителів української мови і літератури

 

15 лютого 2022 року майже 150 учителів української мови і літератури закладів загальної середньої освіти області, серед яких і педагоги закладів освіти – учасників інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», узяли участь у вебінарі «Навчально-методичний супровід учителів в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти: особливості упровадження в Новій українській школі (5 клас)».

Метою проведення заходу є надання інформативної та методичної допомоги учителям української мови і літератури закладів загальної середньої освіти області; забезпечення індивідуально-особистісного та професійно-діяльнісного рівнів підготовки педагогів, формування професійних компетентностей галузевого спрямування в умовах реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти; ознайомлення словесників з особливостями  організації  навчального процесу з української мови і літератури у 5 класах НУШ за модельними програмами мовно-літературної освітньої галузі та навчально-методичними комплексами з української мови і літератури ТОВ Видавництва «Ранок».

Зі вступним словом до учасників вебінару звернулася методист,                          в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів  ТОКІППО Майя КОНДИРЄВА. Вона  акцентувала увагу словесників на компетентнісному потенціалі мовно-літературної освітньої галузі, обов’язкових результатах навчання з української мови і літератури згідно з положеннями Державного стандарту базової середньої освіти (20220) та ролі сучасного підручника для учасників освітнього процесу в умовах варіантності вибору навчальної літератури для Нової української школи.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна[A1]  Інна ЛІТВІНОВА, автор підручника за програмою  «Українська мова. 5–6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Голуб Н. Б., Горошкіна О. М.), поділилася своїми міркуваннями про те, як зробити уроки української мови у 5 класі захопливими та ефективними. Свої міркування пані Інна підкріпила цікавити матеріалами – фрагментами новоствореного підручника. А учитель української мови і літератури одного із ЗЗСО міста Харкова Ольга ШИШКОВА розповіла про враження після роботи з п’ятикласниками пілотного класу за матеріалами анонсованого підручника.

Про творчий арсенал учителя у роботі з художнім текстом  запропонував лайфхаки радник з питань мови в проєкті «Фінська підтримка реформи української школи («Навчаємось разом»)», кандидат філологічних наук, учитель вищої кваліфікаційної категорії української мови і літератури (учитель-методист), автор онлайн-курсів і навчальних посібників з української мови та літератури Ігор ХВОРОСТЯНИЙ.

  Про навчальний потенціал підручника «Українська література.  5 клас», який укладено за програмою «Українська література. 5–6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Яценко Т. О., Качак Т.Б., Кизилова В. В., Пахаренко В. І., Дячок С. О., Овдійчук Л. М., Слижук О. А., Макаренко В. М., Тригуб І. А.), інформував присутніх доктор філологічних наук, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, автора та співавтора навчально-методичних видань Олександр БОРЗЕНКО.

Учасникам заходу було надано можливість висловитися про враження від оприлюднененої поліграфічної продукції видавництва «Ранок» у галузі мовно-літературної освіти. Отож  свої міркування про актуальні питання навчання української мови і літератури в умовах упровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти за новими посібниками у пілотних класах  висловила Наталія КОНИК, учитель української мови і літератури Опорного закладу «Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Збаразької міської ради Тернопільської області.

Модерувала зустріч методист видавництва «Ранок» Людмила ШЕВЧЕНКО.

Щиро дякуємо авторам і співавторам навчальної літератури з української мови і літератури для 5 класу за можливість одними з перших ознайомитися з новинками літератури видавництва «Ранок», учителям української мови і літератури ЗЗСО за виявлену зацікавленість презентованими матеріалами, працівникам ТОВ Видавництва «Ранок» за організаційно-методичний та технічний супровід вебінару з використанням  сервісу Zoom.


 [A1]

Немає коментарів:

Дописати коментар