субота, 14 грудня 2024 р.

Попри ракетний обстріл та знеструмлення таки відбулася творча зустріч учителів української мови і літератури, консультантів ЦПР ПП Тернопільщини з представниками видавництва «Літера ЛТД», співавторами МНП, підручників та посібників

 










З ініціативи видавництва «Літерат ЛТД» (директор Сергій Макаревич), за сприяння адміністрації ТОКІППО (директор Олександр Петровський, заступник Ольга Когут) 13 грудня 2024 року з дотриманням законодавства України щодо забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні (попри масований обстріл території України та знеструмлення), таки відбулася творча зустріч учителів української мови і літератури, консультантів ЦПР ПП Тернопільщини з представниками видавництва «Літера ЛТД», співавторами модельної навчальної програми «Українська література. 7 – 9 класи», підручників та посібників на тему «Навчання української мови і літератури в Новій українській школі. Як працювати? Авторський погляд».

Учасниками зустрічі були майже 50 учителів української мови і літератури закладів загальної середньої освіти, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників Тернопільської області, наукові та педагогічні працівники інституту.

Метою заходу є надання учителям української словесності ЗЗСО області та консультантам ЦПР ПП науково-методичної та організаційно-технічної допомоги з актуальних питань забезпечення якісної мовно-літературної освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, сприяння професійному розвитку педагогічних працівників і підвищенню рівня їхньої фахової майстерності.

Початком роботи слугувало ознайомлення учасників творчої зустрічі зі змістом та регламентом роботи (Майя КОНДИРЄВА, методист, в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів Тернопільського ОКІППО). А також було окреслено проблемні питання навчання української мови і літератури у Новій українській школі, труднощі щодо  розв’язання їх, які постали перед  учительством.

Стратегічні питання упровадження Державного стандарту базової середньої освіти (2020) у базовій школі, зокрема і у галузі мовно-літературної освіти, порушила Ольга КОГУТ, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО (доцент, кандидат філологічних  наук).

Про основні напрями роботи видавництва «Літерат ЛТД» щодо забезпечення учасників освітнього процесу цікавою та якісною навчальною, науково-методичною літературою в частині реалізації мовно-літературної освітньої галузі в умовах воєнного стану інформував присутніх директор видавництва «Літера ЛТД» Сергій МАКАРЕВИЧ.

Начальник відділу промоції видавництва «Літера  ЛТД» Галина ТКАЧЕНКО для ознайомила присутніх з новинками літератури, організувавши виставку, до якої виявили неабиякий професійний інтерес учителі-словесники.

Змістове наповнення заходу реалізовано через низку актуальних для учительства питань, як-от:

-                     робота з чотирма  групами результатів навчання на уроках української мови в умовах НУШ (Тарас ТКАЧУК, доцент кафедри гуманітарних і філологічних наук КНВЗ «Вінницька академія безперервної освіти», кандидат філологічних наук);

-                     стратегія розвитку вміння читання з розумінням: інноваційні практики та інструменти (Олександр ЗАБОЛОТНИЙ, заслужений учитель України,  старший викладач КЗ КОР Київського ОІПОПК,  учитель Сквирського академічного ліцею, співавтор модельної навчальної програми «Українська література. 7-9 класи», співавтор підручників з української літератури для 5-7 класів);

-                     методичний супровід уроків української літератури в НУШ (Іванна ЯРМУЛЬСЬКА, викладач кафедри   суспільно-гуманітарної освіти КЗ КОР Київського ОІПОПК, учитель української мови і літератури  Сквирського академічного ліцею, співавтор модельної навчальної програми «Українська література. 7-9 класи» та підручників з української літератури для 5-7 класів).  

Підсумки роботи підбила Ольга КОГУТ, адресувавши подячні слова представникам авторських колективів модельних навчальних програм, підручників та посібників з української мови  і літератури, працівникам видавництва «Літера ЛТД»  за можливість ознайомитися з авторським баченням специфіки використання навчально-дидактичної літератури  для забезпечення належного рівня мовно-літературної освіти у ЗЗСО області, учителям української словесності та консультантам – за незламність щодо виконання професійних обов’язків за непередбачуваних умов та  виявлену зацікавленість презентованими матеріалами.

Учителям української мови і літератури: корисна інформація, яка допоможе зробити освітній процес цікавим та ефективним


Сьогодні перед учителем стоїть багато викликів. Мало тільки знати свій предмет та основи педагогіки, потрібно бути Особистістю, яка може повести за собою здобувачів освіти. Саме тому важливо опановувати провідні освітні технології та впроваджувати їх у своїй діяльності. У пропонованому чеклісті, який розробили студенти Кременецької  облсної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка  під керівництвом наукового працівника (Комінярської І. М.),   запропоновано корисну інформацією, яка допоможе зробити процес мовно-літературної освіти цікавим та ефективним. Ознайомитися з чеклістом можна ТУТ

Canva: ключові функції для створення креативних матеріалів (матеріали видавництва "Ранок")

 

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Платформа іЗЗі від видавництва "Ранок" учителям України

 

Шановні колего!


Платформа іЗЗі створена, щоб зробити освіту сучасною, доступною та інтерактивною. І найголовніше — вона абсолютно безкоштовна для всіх! Чому варто приєднатися до іЗЗі?


1. Доступ до інтерактивних матеріалів. Ви можете використовувати готові тести, кросворди, відео, аудіо, 3D-моделі та багато іншого для інтерактивного навчання, що забезпечить активну участь учнів на кожному уроці.


2. Повна відповідність НУШ. Ви отримуєте готові уроки, які сприяють розвитку критичного мислення учнів, їхньої творчості та комунікаційних навичок. Використовуючи ці ресурси, ви не тільки підтримуєте сучасні підходи до навчання, але й дотримуєтесь стандартів НУШ.


3. Автоматизована перевірка результатів. Платформа автоматично оцінює виконані завдання та дає детальну аналітику результатів. Це дозволяє швидко коригувати стратегію навчання й дає вам більше часу для індивідуального підходу до кожного учня.


4. Безкоштовне використання без обмежень. Платформа є абсолютно безкоштовною для всіх зареєстрованих користувачів. Ви можете отримати доступ до всіх матеріалів і функцій без будь-яких прихованих платежів або підписок. Просто реєструйтесь і починайте використовувати всі переваги платформи одразу!


5. Мобільний додаток та робота без інтернету. ІЗЗі має мобільний додаток, що дозволяє учням виконувати завдання без інтернету. Коли з'єднання з’явиться, додаток автоматично синхронізує всі результати.

Перейти на іЗЗі

👉 Долучайтесь до інноваційної освіти з платформою іЗЗі вже сьогодні!


Якщо виникнуть запитання, наша підтримка завжди готова допомогти.


📞 Контакти технічної підтримки:

✉️ Email: izzisupport@ranok-school.com

📱 Телефони:

+380665765375

+380661751319


З повагою, команда іЗЗі.